Ornitoloogiaühing kutsub ROHELISE KOOLI programmiga liitunud kooliõpilasi vaatlema talviseid aialinde

Sel nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril 2020 kutsub ornitoloogiaühing märkama ja vaatlema talviseid aialinde. Olgugi et tavapärast talveilma pole, on oluline vaatluse tulemused esitada ka siis, kui ühtegi lindu ei kohata.
Talvisel aialinnuvaatlusel saab iga huviline kaasa lüüa oma koduaias, lähedal asuvas pargis või mujal. Osalemiseks on vaja vaadelda linde ühe tunni jooksul, üles märkida kõik kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Oma vaatlustulemused tuleb sisestada hiljemalt 2. veebruariks elektroonilisse ankeeti või saata tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule. Vaatluse tegemise juhendi, ankeedi ja määramisabi leiab lehelt www.eoy.ee/talv.
Üheteistkümnendat korda toimuv talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus.